IDEX demonstrerer nytt biometrisk kort


IDEX viser frem et nytt biometrisk kort utstyrt med SmartFinger Film fingeravtrykksensor på CARTES.

IDEX ASA demonstrerer i deg et nytt biometrisk verifikasjonskort med SmartFinger® Film fingeravtrykksensoren innebygget. Kortet, kalt BioMatrixTM, er utviklet av partneren Embedx Corporation. IDEX og Embedx inngikk en partneravtale i oktober 2011, og har det siste halvåret samarbeidet tett for å demonstrere det nye kortet på IDEX-standen på CARTES North America-utstillingen denne uken. Embedx' BioMatrix verifikasjonskort retter seg mot finansnæringen og adgangskontroll for studentbyer og aktivitetssentre.

- Embedx har utviklet tre biometriplattformer i løpet av de siste tre årene og SmartFinger Film-løsningen fra IDEX har vist seg å være mest fleksibel og dynamisk, sier John Gregory, som er Chief Technology Officer i Embedx Corporation.

[Bilde av prototype-kort vedlagt.]

Partner-driv
Med denne produktdemonstrasjonen, er det nå tre kortleverandører som har utviklet prototyper med SmartFinger Film-teknologien innebygget.

- Etterspørselen etter brukervennlig sikkerhet for ID, adgangskontroll, e-handel og betalingsløsninger er i ferd med å ta av. Det at enda en av våre partnere viser en fungerende system-på-kort-løsning, illustrerer trykket i markedet. Det sterke drivet i partnerapparatet og den økte interessen for vår fingeravtrykkteknologi er oppmuntrende, sier Ralph W. Bernstein, adm.dir. i IDEX, og legger til at antall partnerselskaper har tredoblet seg til mer enn ti det siste året.

System-på -kort-løsninger sikrer personvernet
IDEX demonstrerte det første engangspassord-kortet med IDEX SmartFinger Film senor-teknologi i desember 2010. I november 2011 lanserte Card Tech pinKey® kortet, et ISO-standard biometrisk kort. Og i dag lanserer Embedx sitt Biomatrix-verifikasjonskort.

Alle de tre prototypekortene er system -på-kort-løsninger utstyrt med den ultratynne SmartFinger Film fingeravtrykksensoren og biometriske algoritmer som kjøres på en innebygget mikroprosessor. Dette utgjør et komplett og sikkert fingeravtrykksystem på kortet, som sikrer personvernet. Biometriske brukerdata lagres sikkert i kortet og biometriske data forlater aldri selve kortet.

Demonstreres på CARTES North America
Det nye IDEX-utstyrte sikkerhetskortet vil bli vist frem på IDEX-standen på CARTES North America-konferansen. Her vises også S.I.C. Biometrics' banebrytende sikkerhetsløsning FID® (Finger Identification Device) for Apple iPhone, samt programvareløsningen SmartFinger Secure Processor software (SSP) og det nye Smartfinger testsettet.

- CARTES North America er det ledende bransjetreffet for beslutningstakere og leverandører innen smart sikkerhet i Nord-Amerika, fortsetter Bernstein.

Pressekontakt IDEX ASA:
Ralph W. Bernstein, adm.dir. +47 9305 9303, ralph.bernstein@idex.no

Besøkende på CARTES
CARTES holdes på Mirage Hotel i Las Vegas. IDEX er på stand 518. Besøkende kan kontakte Jack Robinson, salgs- og markedsdirektør, +47 9137 0562, jack.robinson@idex.no

Om IDEX ASA
IDEX ASA er et norsk allmennaksjeselskap som arbeider med fingeravtrykkteknologi. Selskapets visjon er å sikre brukerne en trygg, sikker og brukervennlig anvendelse av personlig ID. IDEX har utviklet den prisbelønte SmartFinger Film teknologiplattformen som omfatter et patentert bildeprinsipp, målemetode og brikkedesign for behandling av fingeravtrykk. SmartFinger-teknologien er tilgjengelig for kunder gjennom lisensieringsprogram eller som SmartFinger Film sensorenheter som kan bygges inn i kundens produkt. Ytterligere informasjon på engelsk finnes på www.idex.no eller ved å kontakte IDEX på mailbox@idex.no.

--o--

Denne opplysningen er informasjonspliktig etter verdipapirhandelloven §5-12

Anhänge

Embedx cards
GlobeNewswire