Tallinn, Eesti, 2017-10-13 09:02 CEST (GLOBE NEWSWIRE) --
PRFoods 2017. aasta 3. kvartali auditeerimata konsolideeritud käive kasvas tänu uute ettevõtete lisandumisele võrrelduna 2016. aasta 3. kvartaliga +72,1% ehk +7,6 miljoni euro võrra, kasvades 18,1 miljoni euroni. Võrreldav käive kasvas +9,0% ehk +1,0 miljoni euro võrra. PRFoods on kolmanda kvartali müügituluga rahul.
Enamus võrreldava käibe kasvust on tulnud läbi toodete lõpphinna kallinemise. Kuna tooraine hinnad on kallinenud viimase 9 kuu jooksul, oli kasumlikkuse säilitamiseks vajalik tõsta lõpptoodete hindasid ning see protsess on täideviidud. Lõhe hind on hakanud langema, mis loodetavasti tõstab meie kasumlikkust 4. kvartalis. Vikerforelli hind on samuti hakanud langema. Samas peab säilitama ettevaatlikkuse, sest volatiilsus toorainehindades jätkub nagu ka globaalne nõudlus kalatoodete järele, seega on jätkusuutlik juurdepääs toorainele väga oluline. John Ross Jr., Coln Valley ja Trio Trading omandamine on kasvatanud grupi käivet 3. kvartalis 6,6 miljoni euro võrra ning toetab edaspidiselt meie strateegiat rahvusvaheliselt kasvada kui ka kasumlikust suurendada.
9 kuu käive kasvas +11,2 miljoni euro ehk +36,8% võrra võrreldes 2016. aasta 9 kuuga. Võrreldav käive kasvas samal perioodil +4,6 miljonit eurot ehk +15,0%. Koguseliselt kasvas käive 9 kuuga +6,6% ehk +307 tonni võrreldes eelmise aastaga, saavutades taseme 4 988 tonni. Võrreldav käive langes koguseliselt -9,8% ehk -457 tonni. PRFoods tegeleb järjepidevalt madalamarginaalsete toodete eemaldamisega tootmisportfellist, mistõttu on käibe langus tonnides taotluslik. 9 kuu pro forma käive oleks olnud 79,6 miljonit eurot kui kõik ettevõtted oleksid grupis olnud alates aasta algusest.
Käive tootegruppide lõikes
| Käive milj EUR | 1kv 2017 | 1kv 2016 | 2kv 2017 | 2kv 2016 | 3kv 2017 | 3kv 2016 | 9k 2017 | 9k 2016 | 9k 2017/ 9k 2016 | Muutus % | Osakaal |
| Kuum- ja külmsuitsutatud tooted | 4,0 | 3,6 | 5,9 | 3,9 | 9,2 | 3,9 | 19,1 | 11,4 | +7,7 | +67,9% | 45,7% |
| Muud kalatooted | 1,7 | 1,5 | 2,3 | 1,8 | 2,0 | 1,5 | 6,0 | 4,8 | +1,2 | +23,8% | 14,4% |
| Kala ja kalafilee | 4,9 | 5,1 | 4,9 | 4,1 | 6,7 | 5,1 | 16,5 | 14,3 | +2,2 | +15,2% | 39,4% |
| Muu | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,2 | 0,0 | 0,2 | 0,0 | +0,2 | +764,1% | 0,5% |
| Kokku | 10,6 | 10,2 | 13,1 | 9,8 | 18,1 | 10,5 | 41,8 | 30,5 | +11,2 | +36,8% | 100,0% |
Suurim käibe kasv +7,7 miljonit eurot ehk +67,9% tuli võrdluses eelmise aastaga kuum- ja külmsuitsutatud toodete grupist. Ka võrreldav käive kasvas selles segmendis kõige enam ehk +3,5 miljoni euro ja +30,4% võrra. Käive kasvas ka kala ja kalafilee tootegrupis +2,2 miljonit eurot ehk +15,2% ning muude kalatoodete grupis +1,2 miljonit eurot ehk +23,8%. Võrreldav käibekasv oli ning kala ja kalafilee grupis +0,2 miljonit eurot ehk +1,1% ja muude kalatoodete grupis +1,0 miljonit eurot ehk +19,8%.
Käive kliendi segmentide lõikes
| Käive milj EUR | 1kv 2017 | 1kv 2016 | 2kv 2017 | 2kv 2016 | 3kv 2017 | 3kv 2016 | 9k 2017 | 9k 2016 | 9k 2017/ 9k 2016 | Muutus % | Osakaal |
| HoReCa | 3,7 | 2,9 | 4,7 | 3,4 | 5,7 | 3,6 | 14,1 | 10,0 | +4,1 | +41,5% | 33,7% |
| Jaeketid | 4,4 | 5,3 | 6,5 | 4,9 | 7,0 | 4,4 | 17,9 | 14,6 | +3,3 | +22,6% | 42,8% |
| Hulgimüük | 2,4 | 2,0 | 1,8 | 1,3 | 5,4 | 2,5 | 9,6 | 5,8 | +3,8 | +64,7% | 22,9% |
| Muud | 0,1 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | +0,0 | +23,8% | 0,5% |
| Kokku | 10,6 | 10,2 | 13,1 | 9,8 | 18,1 | 10,5 | 41,8 | 30,5 | +11,2 | +36,8% | 100,0% |
Kliendi segmentidest lähtuvalt kasvas 2017. aasta esimese 9 kuu müügikäive enim HoReCa sektoris +4,1 miljoni euro ehk +41,5% võrra. Jaeturu sektoris kasvas käive +3,3 miljonit eurot ehk +22,6% ning hulgimüügi sektoris +3,8 miljonit eurot ehk +64,7%. Võrreldav käive kasvas HoReCa sektoris +2,8 miljoni euro ehk +27,7%, jaeturu sektoris +1,7 miljoni euro ehk +11,8% ning hulgimüügi sektoris +0,1 miljoni euro ehk +2,1% võrra.
Käive sihtturgude lõikes
| Käive milj EUR | 1kv 2017 | 1kv 2016 | 2kv 2017 | 2kv 2016 | 3kv 2017 | 3kv 2016 | 9k 2017 | 9k 2016 | 9k 2017/ 9k 2016 | Muutus % | Osakaal |
| Soome | 9,0 | 8,3 | 10,5 | 8,0 | 13,0 | 9,0 | 32,5 | 25,3 | +7,2 | +28,6% | 77,8% |
| Eesti | 1,0 | 1,4 | 1,6 | 1,3 | 0,8 | 0,9 | 3,3 | 3,6 | -0,3 | -7,4% | 8,0% |
| UK | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 3,2 | 0,0 | 3,2 | 0,0 | +3,2 | - | 7,7% |
| Muud riigid | 0,6 | 0,6 | 0,9 | 0,5 | 1,2 | 0,6 | 2,7 | 1,7 | +1,0 | +62,2% | 6,5% |
| Kokku | 10,6 | 10,2 | 13,1 | 9,8 | 18,1 | 10,5 | 41,8 | 30,5 | +11,2 | +36,8% | 100,0% |
Soome käive kasvas 2017. aasta esimesel 9 kuul +7,2 miljonit eurot, ehk +28,6%. Soome käibe osakaal moodustas kogukäibest 77,8%, kahanedes võrrelduna eelmise aasta sama perioodiga kokku -4,9 protsendipunkti.
2017. aasta esimese 9 kuu käive kahanes võrrelduna möödunud aasta sama perioodiga Eestis -0,3 miljonit eurot ehk -7,4%. Eesti sihtturu käibe osakaal kahanes aastataguse perioodiga võrrelduna -3,8 protsendipunkti.
Tänu uute ettevõtete omandamisele grupi põhiturgudele lisandunud UK, mille käive 3. kvartalis oli 3,2 miljoni eurot ning mille käibe osakaal moodustas kogukäibest 7,7%.
Muude riikide 9 kuu käive on +1,0 miljoni euro võrra ning käibe osakaal kasvas +1,0 protsendipunkti võrra.
Indrek Kasela
AS PRFoods
Juhatuse liige
T: +372 452 1470
investor@prfoods.ee
www.prfoods.ee