Dividendvoorstel Beter Bed goedgekeurd


In de op 25 april 2013 gehouden jaarlijkse Algemene Vergadering van Aandeelhouders van Beter Bed Holding N.V. is het slotdividend over het boekjaar 2012 vastgesteld op € 0,12 per gewoon aandeel van € 0,02 nominaal.


In november 2012 is een interim-dividend uitgekeerd van € 0,35 per aandeel. Hiermee komt het dividend over 2012 in totaal uit op € 0,47 per aandeel. Dit betekent een pay-out ratio van 70%. Over 2011 werd € 1,10 dividend uitgekeerd (pay-out ratio: 85%).


Het slotdividend zal geheel in contanten worden betaald.


Voor de betaling van het dividend zal het volgende tijdschema worden aangehouden:

29 april 2013                 notering ex dividend

2 mei 2013                    recorddatum

15 mei 2013                  betaalbaarstelling dividend


Dividendbeleid

Het dividendbeleid van Beter Bed Holding is gericht op maximalisatie van het aandeelhoudersrendement met behoud van een gezonde vermogenspositie. Doelstelling van de onderneming is om, onder voorwaarden, ten minste vijftig procent van de nettowinst uit te keren aan de aandeelhouders. Dit zal gebeuren in de vorm van een interim-dividend na publicatie van de derdekwartaalcijfers en een slotdividend na goedkeuring van het dividendvoorstel door de Algemene Vergadering van Aandeelhouders. Op deze manier wordt de betaling van het dividend evenredig over het jaar gespreid. De uitkering van het dividend mag er niet toe leiden dat op enige publicatiedatum de solvabiliteit van de onderneming lager is dan dertig procent. Tevens mag de ratio netto-rentedragende-schuld/EBITDA niet groter zijn dan twee.


Nieuwe samenstelling Directie en Raad van Commissarissen


Zoals aangekondigd op 19 december 2012 is tijdens de Algemene Vergadering van Aandeelhouders de heer Bart Koops benoemd tot Statutair Directeur in de functie van CFO van Beter Bed Holding. Hij volgt hiermee de heer Duncan van Hoeve op die per 1 april 2013 de onderneming heeft verlaten. Wij danken de heer Van Hoeve voor zijn inzet en betrokkenheid in de afgelopen vijftien jaar.


Ook is tijdens de Algemene Vergadering van Aandeelhouders de heer C.A.S.M. Renders, conform de bepalingen van de Corporate Governance Code, afgetreden als lid van de Raad van Commissarissen. De Raad van Commissarissen heeft grote waardering voor de manier waarop de heer Renders zich heeft ingezet voor de onderneming en wil de heer Renders graag hiervoor danken.


De heer Ronald (W.T.C.) van der Vis is per 25 april 2013 benoemd om hem op te volgen als lid van de Raad van Commissarissen van Beter Bed Holding.

 

Zijn persoonlijkheid, retailkennis en ondernemingservaring op nationaal en internationaal niveau passen in het profiel van de Raad van Commissarissen van Beter Bed Holding en maken de heer Van der Vis een geschikte kandidaat om de taken en verantwoordelijkheden van de heer Renders binnen de Raad van Commissarissen over te nemen.

De Raad van Commissarissen van Beter Bed Holding bestaat per 25 april 2013 uit: de heer D.R. Goeminne (Voorzitter), de heer A.J.L. Slippens (Vicevoorzitter), mevrouw E.A. de Groot en de heer W.T.C. van der Vis.


Profiel

Beter Bed Holding N.V. is actief in de Europese markt voor slaapcomfort. De activiteiten omvatten detailhandel met in totaal 1.219 winkels per eind 2012, via de ketens Beter Bed (Nederland en België), Matratzen Concord (Duitsland, Zwitserland, Oostenrijk, Nederland en België), El Gigante del Colchón (Spanje), BeddenREUS en Slaapgenoten (alle twee actief in Nederland) en Schlafberater.com (Duitsland). Verder is Beter Bed Holding via haar dochter DBC International actief in de ontwikkeling en groothandel van merkartikelen in de slaapkamerbranche in Nederland, Duitsland, België, Spanje, Oostenrijk, Zwitserland, Turkije en in het Verenigd Koninkrijk. Beter Bed Holding N.V. behaalde in 2012 een netto-omzet van € 397,3 miljoen. Meer dan 65% van de netto-omzet van de groep wordt buiten Nederland gerealiseerd. Het aandeel Beter Bed Holding is sinds december 1996 genoteerd aan NYSE Euronext Amsterdam en is opgenomen in de Amsterdam Small cap Index.


 

Voor nadere informatie: Ton Anbeek, Directievoorzitter
Tel. +31 (0)413 338819 / Fax +31 (0)413 338829 / Mob. +31 (0)6 53662838
E-mail: ton.anbeek@beterbed.nl / Website: www.beterbedholding.com


Klik op onderstaande link voor de Pdf van het persbericht.

 


Attachments

persbericht 26-4-2013.pdf