(2019-04-03) Efore Group, med hovedkontor i Espoo i Finland, har valgt Kitron ASA som produksjonspartner for deler av deres EMS-produksjon. Kontrakten danner grunnlag for et langsiktig partnerskap og har en potensiell verdi på rundt 25 millioner kroner det første året med full produksjon.
Kontrakten omfatter produksjon av kretskort og høynivåmontering. Produksjonen vil foregå ved Kitrons anlegg i Litauen.
- Med deres kompetanse og kapasitet innen EMS-tjenester, anser vi Kitron som en svært verdifull strategisk partner for deler av vår produksjoner i EMEA fremover, sier Ruben Tomassoni, VP Operation i Efore.
Efore er et internasjonalt selskap som designer og produserer spesialtilpassede og standardiserte likestrømssystemer og likestrøm-/vekselstrømforsyninger for et bredt spekter av krevende profesjonelle bruksområder, inkludert telekom, industri, medisin, belysning, kraftforsyning og forsvar.
- Kitron har som mål å samarbeide med de viktigste aktørene innen våre definerte markedssektorer. Efore er et ledende selskap innen industriell teknologi for kraftomformingssystemer, og vi ser flere muligheter for våre to selskaper i tillegg til kontrakten vi nettopp har signert, sier Israel Losada Salvador, drifts- og salgsdirektør i Kitron.
For ytterligere informasjon, vennligst kontakt:
Cathrin Nylander, finansdirektør og konstituert konsernsjef, tlf.: +47 900 43 284
Israel Losada Salvador, drifts- og salgsdirektør, tlf. +47 991 59 138
E-post: investorrelations@kitron.com
Kitron er et av Skandinavias ledende foretak innen produksjon av elektronikk og relaterte tjenester for sektorene Forsvar/Luftfart, Energi/Telekom, Industri, Medisinsk utstyr og Offshore/Marine. Konsernet har virksomhet i Norge, Sverige, Litauen, Tyskland, Kina og USA. Kitron omsatte for om lag 2.6 milliarder kroner i 2018 og har om lag 1.700 ansatte. www.kitron.com
Denne opplysningen er informasjonspliktig etter verdipapirhandelloven §5-12.